Latvijas Radio 2

LR2 ir populārākā radiostacija Latvijā un atskaņo mūziku tikai latviešu valodā. Lauvas tiesu no raidlaika aizņem šlāgeri, taču ir atvēlēta arī cita veida mūzikai latviešu valodā. Šo radiostaciju klausās cilvēki, kas noguruši no skaņdarbiem angļu, krievu un citās valodās un vēlas klausīties mūziku latviski. Auditorijas pētījumi liecina, ka  2019. gada pavasarī Radio 2 klausījās 228 tūkstoši jeb 14,7% no visiem radio klausītājiem.

Latvijas Radio 2 ir dzirdams autobusos, āra kafejnīcās, kopīgās sanākšanās un vecāka gadagājuma cilvēku mājokļos, taču ne tikai. Ar raidījumiem “Muzikālā banka”, “Labas apetītes vēlējumi”, “Radio tirgus”, “Latvijas radio 2 apsveikumi” šai radio stacijai ir izdevies piesaistīt arī jaunatnes uzmanību. Nedēļas griezumā unikālo radio klausītāju skaits mēdz pārsniegt pat 800 tūkstošus, kas ar lielu atstarpi apsteidz otrajā vietā esošo Radio Skonto (populārākā privātā radiostacija Latvijā).

Šobrīd līdz ar finansējuma samazināšanos Latvijas radio 2 atskaņo, galvenokārt, tikai mūziku, bet autorraidījumu veidošana ir atstāta novārtā. Klausītāju paradumus tas gan būtiski nav ietekmējis un cilvēki pat neiebilst pret mazāk runām un vairāk mūzikas.Eiropas mērogā LR2 ir unikāla radiostacija, jo ir vienīgā, kas 100% atskaņo mūziku tikai latviešu valodā. Tas nozīmē, ka tā ir vienīgā nacionālā raidstacija, kas ļauj klausīties mūziku latviski gan valsts iedzīvotājiem, gan tautiešiem ārzemēs. Jau vairākus gadus Radio 2 tiešraide ir dzirdama FM viļņos un online vidē internetā 24 stundas diennaktī.


Citas radio stacijas

2020/08/09 ▷ FANO
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!