Radio 5

Rīga

Latvijas radio stacijas

pop, indy, latviešu, rap, alternative

pieci.lv

Radio Pieci ir valsts finansēts radio kanāls, kura mērķauditorija ir Latvijas jaunieši vecumā no 15 līdz 35 gadiem  Galvenais uzsvars tiek likts uz pop mūziku, latviešu dziesmām, pasaules hitiem un jaunumiem, kā arī tiek veidoti dažādi autorraidījumi un intervijas. Populārākais sezonālais raidījums ir “Dod pieci”, kura laikā tiek vākti ziedojumi konkrētas iniciatīvas atbalstam. Tāpat lielāku atzinību ir izpelnījies arī latviešu mūzikas tops, kur tiek atskaņotas latviešu populārākās dziesmas, kā arī Latvijas top 40. 

No raidījumu vadītājiem zināmākie ir bijušie SWH dīdžeji Toms Grēviņš un Artis Volfs. Pārējās radio5 personības ir plašākais sabiedrībai salīdzinoši maz zināmas, taču laika gaitā, pieaugot kanāla popularitātei, varētu kļūt atpazīstamākas. Izvēloties klausīties šo kanālu ir jāņem vērā, ka tas ir atvērts arī eksperimentālai un dažādu stilu mūzikai. Papildus tam regulāri tiek atskaņotas ziņas par sabiedriski un politiski aktuāliem jautājumiem. 

Saskaņā ar pētījumu datiem 2019. gada pavasarī Radio 5 klausījās 65 tūkstoši cilvēku dienā (4,1% no kopējā radio klausītāju skaita). Tas ir salīdzinoši labs rezultāts, ņemot vērā, ka šis radio kanāls pastāv tikai dažus gadus un nemēģina piesaistīt krievu valodā runājošos jauniešus. 


Citas radio stacijas

Populāri radio latviski

Radio Pieci frekvences
Liepāja 102,1 FM
Daugavpils 104 FM
Rīga 93,1 FM
Limbaži 100,5 FM
Rēzekne 103,8 FM
Valmiera 89,5 FM
Ventspils 96,5 FM
Evarži 96,4 FM