FILMAS ONLINE

Nezini, kur skatīties filmas online bez maksas? Varianti ir dažādi, turklāt daudzās vietās var skatīties multfilmas, raidījumus un filmas bez reģistrācijas. Reģistrējoties tiek iegūti papildus labumi – lielāka izvēle, nav reklāmas, bet šāds prieks parasti nav par brīvu. Tiem, kas izvēlas reģistrēties lielie filmu portāli bieži ļauj pirmās 30 dienas izmēģināt pakalpojumu par brīvu. Ja nepatīk, atslēdziet un nekas nebūs jāmaksā. Dzīvojot ārzemēs savukārt ir aktuālas online filmas latviešu valodā un arī šādu saturu var atrast internetā, turklāt bez maksas (aktuālo sarakstu meklējiet e-biblioteka mājaslapā.)

Online filmu mājas lapu saraksts
Nr. Nosaukums Adrese Bezmaksas Reģistrācijas priekšrocības Valodas
1 Replay https://replay.lsm.lv/lv Nav reģistrācija LV
2 TVPlay http://tvplay.skaties.lv Plašāks saturs, nav reklāmas LV
3 Shortcut https://www.shortcut.lv/ Var skatīties tikai pēc reģistrēšanās LV/RU/EN
4 IVI https://www.ivi.tv/ Daļēji Plašāks saturs pēc reģistrēšanās RU
5 Megogo https://www.megogo.net Daļēji Plašāks saturs pēc reģistrēšanās RU/EN/LV
6 RuTube https://www.rutube.ru Daļēji Plašāks saturs pēc reģistrēšanās RU
7 YouTube https://youtube.com Bez reklāmas ENG/RU/LV
8 Filmas.lv https://www.filmas.lv Nav reģistrācija LV
9 Go3 (Tele2) https://www.tele2.lv/televizija/go3/#films Tikai par maksu (pirmās 30 dienas par brīvu) LV/ENG/RU
10 Netflix https://www.netflix.com/lv/ Tikai par maksu (pirmās 30 dienas par brīvu) ENG
11 Amazon https://www.primevideo.com/ Tikai par maksu (pirmās 30 dienas par brīvu) ENG
12 BestBaltic http://www.bestbaltic.eu/lv/ Pārdod filmas latviski internetā (DVD) LV/ENG/EST/LT/RU

Skatīties filmas internetā

Pēdējās desmitgadēs interneta pārraides kvalitāte Latvijā un citās Eiropas valstīs ir būtiski pieaugusi. Ja agrāk filmas tiešsaistē skatīties bija problemātiski, tad tagad pat mobilais internets ir pietiekami ātrs un lēts, lai varētu skatīties filmas mobilajās ierīcēs. Daļai latviešu joprojām sirdij ir tuvi torrenti, bet brīžos, kad gribas skatīties jaunākās filmas arī internetā var atrast ļoti plašu piedāvājumu. Protams, par maksu izvēle ir lielāka un arī kvalitāte ir labāka, bet arī nemaksājot ne centu var atrast simtiem un pat tūkstošiem filmas un pārraides.

Lielākā daļa bezmaksas satura ir pieejama krievu un angļu valodā. Latvijas tirgus ir salīdzinoši neliels un lielie tiešsaistes straumēšanas servisi neiegulda naudu kino filmu tulkošanā. Tā rezultātā Latvijas skatītājiem uzlabojas angļu un krievu valodas zināšanas. Iespējams, pēc pāris desmitgadēm latvieši zinās angļu valodu tikpat labi kā igauņi, somi vai zviedri, kuri visus Holivudas grāvējus un seriālus skatās oriģinālvalodā – angliski. Mēs šajā ziņā atpaliekam un rezultātā jauniešiem angļu valodas zināšanas ir sliktākas kā kaimiņiem.

Online platformas ir piemērotas visām ierīcēm un tas nozīmē, ka filmu kvalitāte būs teicama datoros, tv, planšetēs un arī mobilajos telefonos. Vietējie portāli, kas agrāk demonstrēja ar autortiesībām aizsargātus darbus pēdējos gados ir aizvērti. Tas sašaurina bezmaksas filmu skatīšanās iespējas, taču vienlaikus arī sakārto Latvijas mediju tirgu. Lielie spēlētāji – Tvplay, Shortcut, LMT, Tele2 var atļauties ieguldīt lielākus resursus filmu iegādē un pārraidīšanā, kas ilgtermiņā ir pozitīva iezīme. Cilvēkiem, kas nevēlas par skatīšanos tērēt ne centu joprojām ir iespēja meklēt online filmas bez maksas, bet jārēķinas, ka saturs būs krievu vai angļu valodās. Lielākie starptautiskie spēlētāji ir Netflix, Amazon Prime, Apple TV un Disney, bet Latvijā pagaidām ir pieejami pirmie trīs un lauvas tiesu aizņem tieši Netflix. Ja esat gatavi maksāt par saturu, izvērtējiet šo straumēšanas pakalpojumu sniedzēju piedāvājumu.

Tiem, kam filmas neinteresē, ir iespēja atrast jaunākos TV šovus un populārākos seriālus. Troņu spēles, Lost, Prison Break, Vikingi – šie ir tikai daži no pēdējo gadu zināmākajiem seriāliem, kuru budžets katrai sērijai pārsniedza miljons dolārus. Latvijas ražotajām filmām budžets ir stipri mazāks, līdz ar to arī kvalitāte atpaliek, bet mēs tās skatamies tāpat, jo galvenajās lomās ir tautieši un teksti ir latviski. Kriminālās ekselences fonds, Klases salidojums, Baltu ciltis, Nameja gredzens, multfilma Saule brauca debesīs un Svingeri apliecina, ka arī vietējie filmu ražotāji spēj saražot teicamu saturu, ko vērtējam sevišķi augstu. Filmas latviešu valodā ir galvenais trumpis, ko piedāvā vietējie straumēšanas servisi un iespējams arī vienīgais iemesls, kādēļ viņi vēl pastāv. Ja agrāk liela daļa filmu tika tulkota latviski, tad šobrīd aizvien biežāk tiek pielikti tikai titri. Brīdī, kad visi latvieši labāk apgūs angļu valodu, šāda nostāja radīs problēmas satura tirgotājiem, jo lietotāji vienkārši pāries uz lielajiem servisiem.

bezmaksas filmas online

Bezmaksas online filmas

Lielākā daļa jaunākās filmas onlainā, ko var skatīties par brīvu latviski piedāvā sabiedriskie mediji (LTV) un TVplay. Vecās padomju laika filmas savukārt bez maksas straumē, galvenokārt, valsts uzturētais Filmas.lv. Ja esat ārpus Latvijas, jārēķinas, ka saturs latviešu valodā būs stipri ierobežots. Brīžos, kad vēlme pēc filmām, multenēm un raidījumiem latviešu valodā ir nepārvarama ir jāatver maks un jānopērk VPN. VPN ir serviss, kas ļauj ar pāris klikšķiem izmainīt savu atrašanās vietu. Saturs pieejams tikai Latvijā? Klik un problēma atrisināta.

Skatītājiem, kas nealkst pēc jaunākajām filmām un ir ar mieru skatīties angliski plašs saturs ir pieejams Youtube. Tiem, kas saprot tikai krieviski savukārt ir alternatīva krievu valodā – Megogo. Megogo nelielu daļu satura piedāvā bezmaksas, savukārt plašāks filmu un multfilmu piedāvājums ir pieejams lietotājiem, kas izvēlas kļūt par abonentiem.

Filmas bez maksas un bez reģistrācijas parasti var skatīties mazākā klāstā un, ja gribat redzēt pašus jaunākos Latvijas vai Holivudas grāvējus būs jāreģistrējas.  Maksāt par vienu filmu vai maksāt abonēšanas maksu – biznesa modeļi ir dažādi un katrs lietotājs var pats izvēlēties, kuru no variantiem atbalstīt.


Uzticamas un neuzticamas online filmu lapas

Skatīties legālu saturu vai pirātiskus ierakstus ir katra brīva izvēle. Latvijā gala lietotāji – skatītāji parasti netiek saukti pie atbildības, savukārt ārzemēs par nelegālu servisu izmantošanu var tikt piemērots sods. Latvijas tiesībsargājošās iestādes lielāku uzmanību pievērš mājas lapām, kas pārraida nelegālu, ar autortiesībām aizsargātu saturu. Tā rezultātā tika slēgtas populārās Cinemalive.tv, Movieslv.com, Fof.lv un citas lapas, kas strīmoja pirātiskās filmas. Pēc šo lapu slēgšanas legālā satura izplatītāji piedzīvoja ziedu laikus un arī vietējie skatītāji nedaudz nomierinājās. Pirmkārt, piedāvājums kļuva mazāks un, otrkārt, bija parādījušas pienācīgas alternatīvas. Rezultātā šobrīd ir iespējams par brīvu skatīties multenes un filmas onlainā arī Latvijā.

Izvēloties pirātiskās lapas, var ātrāk redzēt jaunākās filmas caur internetu, taču ir jāuzmanās ar savu datu drošību. Nelegālās filmu lapas ienākumus gūst no reklāmām un daļa no tām var saturēt kodus, kas apdraud lietotāju ierīču un datu drošību. Trojāni, vīrusi, ļaunatūras, neatļauti ierakstītas programmas – tā visa ir ikdiena nelegālo lapu apmeklētājiem. Apdraudēti ir ne tikai datori, bet arī mobilie telefoni un planšetes. Ieteikums – ja skataties filmas šādās lapās, neizmantojiet darba datoru vai ierīci ar kuru maksājat rēķinus internetbankā. Lai palielinātu drošību, uzstādiet kvalitatīvu antivīrusu un arī reklāmu bloķējošus interneta pārlūku papildinājumus jeb adblokerus. Šādi piesardzības pasākumi ļaus izvairīties no lielākām problēmām un sliktākajā gadījumā tiksiet cauri sveikā ar datora pārinstalēšanu.

Legālo lapu papildus priekšrocība, līdz ar to ir lietotāju drošība un augstāka video kvalitāte. Cilvēkiem, kas paspējuši iegādāties jaunu LED TV vai platekrāna SmartTV patiks, ka onlain filmas var skatīties arī HD un reizēm arī 4K kvalitātē. Datoriem un IOS vai Android mobilajem telefoniem šāda kvalitāte nav vajadzīga, jo atšķirība ar aci nebūs saskatāma, bet lejupielādēto datu apjoms būtiski pieaugs. Līdz ar to vienīgie, kas redzēt atšķirību būs skatītāji, kuriem mājās ir platekrāna tv. Pārbaudīt 4K un HD kvalitātes atšķirību var arī Youtube platformā, jo pat šeit daļa no jaunākajiem video ir pievienoti 4K kvalitātē.

Bezmaksas filmu meklētājiem, protams, nav vajadzīgs ne 4K, ne pat BlueRay kvalitāte. Pirātisko filmu lietotājus bieži apmierina pat CamRip kvalitāte. Ja nezinājāt Camrip apzīmē filmas, kas ir pārfilmētas kino teātri. Šādās filmās pa vidu skan skatītāju emocijas, bet brīdī, kad kāds pieceļas, lai aizietu uz tualeti, daļa no ekrāna nebūs redzama. Tāpat situācijās, kad nāk biļešu kontrole camrip filmās bilde var vispār pazust. Skatītājiem, kas vēlas tikai ievilkt ķeksīti, ka filma ir redzēta šāds variants, iespējams, apmierina, bet visi pārējie tomēr labāk aiziet uz kino vai sagaida, kad filmu internetā varēs redzēt labākā kvalitātē.


Kur skatīties filmas tiešsaistē?

Augstāk tabulā esam apkopojuši sarakstu ar populārākajiem servisiem, kas nodrošina iespējas skatīties filmas internetā. Piedāvājums ir gana plašs, bet vislielākie ieguvēji būs tie, kas gatavi skatīties oriģinālvalodā. Krievu un sevišķi angļu valodas telpa ir daudz plašāka par mūsējo, līdz ar to satura piedāvājums svešvalodās ir būtiski lielāks. Lielākie vietējie spēlētāji ir Replay, Tvplay un Shortcut, turklāt pirmie divi ir pieejami pilnībā vai vismaz daļēji bez maksas. Tvplay reklāmas gan ir ļoti uzmācīgas, taču mazākie skatītāji ir gana pacietīgi, lai gaidītu, kamēr multenes turpināsies. Pusmūža dāmas un pensionāri savukārt arī ir ar mieru gaidīt, lai tikai redzētu savu iemīļoto seriālu turpinājumu.

Krievu valodas pratējiem filmas ru valodā nodrošina Megogo.net, IVI.ru un Rutube.ru, kā arī Youtube. Krievu valodā runā vairāki simti miljoni cilvēku, līdz ar to viņi var atļauties regulāri laist klajā lielu skaitu filmu un pārraižu dažādos žanros. Angļu valodas pratējiem turpretim pieder gandrīz visa pasaule un protot angliski varēsiet apmierināt savas vēlmes pilnībā. Netflix, Amazon, Apple, Youtube  – šie četri straumēšanas servisi ir viss, kas vajadzīgs, lai skatītos filmas online līdz mūža galam. Ja vēlaties apiet katra servisa reģionālos ierobežojumus to var izdarīt, lietojot VPN un dažas viltības, kuras varat meklēt internetā.


Replay 

Latvijas sabiedrisko mediju jeb Latvijas televīzijas uzturēts resurss, kurā apkopotas radio un tv pārraides latviešu valodā. Portāls ir sistemātiski veidots un tā saturs kļūst aizvien plašāks. Viena no nedaudzām alternatīvām kvalitatīvām filmām, multfilmām, ziņu raidījumiem un tv šoviem internetā. Vecāki, kuriem rūp, ko viņu bērni skatās var droši ļaut skatīties multfilmas šajā lapā, jo tās ir daudz saudzīgākas pret bērnu psihi kā citos kanālos.

TvPlay

Lielākais komerciālo tv kanālu portāls Latvijā. Pārraida saturu no TV3, LNT un citiem šī koncerna tv kanāliem. Filmām, seriāliem un multfilām ir ierobežots skatīšanas laiks, līdz ar to jāseko līdzi jaunumiem. Galvenais mīnuss – daudzās reklāmas, kuras nevar atslēgt vai pārtīt. Ja reklāmas ļoti traucē, ir iespēja kļūt par abonentu un skatīties tv šovus un online filmas bezmaksas versijā.

Shortcut

Lattelecom (tagad Tet) izveidots video straumēšanas serviss, kas pieejams tikai par maksu. Pirmās 30 dienas var izmēģināt par brīvu. Piedāvājums pietiekami plašs sākumam, bet pēc pāris mēnešiem var sākt likties, ka visas filmas, kuras gribējāt redzēt jau ir noskatītas, bet pārējās nemaz negribas skatīties. Video kvalitāte teicama un pieejamas arī vietējo kinostudiju jaunākās pilnmetrāžas filmas latviešu valodā. Šis, iespējams, arī ir Shortcut galvenais trumpis. Te bija skatāms arī Kriminālās ekselences fonds online bez papildus maksas.

IVI

Viens no lielākajiem online filmu straumēšanas servisiem krievu valodā. Daļa filmu ir pieejama visiem lietotājiem, turklāt labā kvalitātē. Visas pārējās filmas savukārt var skatīties tikai pēc tam, kad esat reģistrējušies un kļuvuši par maksas abonentiem. Paaudzei, kas nav iemācījusies angļu valodu vai dod priekšroku filmām krieviski šī ir laba iespēja skatīties filmas, kas Latvijā nav pieejamas. Drāma, komēdijas, grāvēji, šausmu vai romantiskas filmas – IVI tāpat kā citos maksas servisos ir pieejams pilns spektrs pilnmetrāžas filmu.

Megogo

Megogo.net ilgus gadus reklamējās Latvijā, cenšoties piesaistīt savam servisam vietējos iedzīvotājus. Patlaban aktivitātes ir pieklusušas, bet par mums viņi nav aizmirsuši. Megogo mājaslapā varat izvēlēties lapu skatīt latviešu valodā, kas nodrošina, ka filmu apraksti būs latviski. Pašas filmas savukārt būs krieviski ar retiem izņēmumiem. Aptuveni 10 – 20 vecākas filmas šeit varat redzēt arī latviski, kas, protams, nav pietiekams iemesls, lai kļūtu par maksas klientu. Izmaksas šeit zemākas kā lielajiem ārzemju servisiem.

Rutube

Krievu atbilde (vismaz nosaukumā) amerikāņu Youbue. Līdzīgs iepriekš aprakstītajiem Megogo un Ivi, taču viss saturu var aplūkot tikai pēc reģistrēšanās. Daļa satura pēc reģistrācijas ir pieejama bez maksas, bet jaunākās un top filmas ir par maksu. Var pirkt filmas pa vienai vai kļūt par abonentu un skatīties to, kas ietilpst maksas piedāvājumā. Rutube abonenti var internetā skatīties arī Krievijas TV kanālus, kur redzami jaunākie šovi, raidījumi un vietējās krievu filmas.

Youtube

Youtube komentārus neprasa. Pasaules lielākais video straumēšanas serviss, kas zināms visiem. Šeit var redzēt kvalitatīvus podkāstus, izglītojošus raidījumus, visdažādākās filmas, mūziku, multfilmas bērniem, kaķu video un visu, ko vien varat iedomāties. Lielākās grūtības šeit var rasties atrast tieši to, ko vēlaties jo piedāvājums ir milzīgs. Izvēloties Youtube Premium nav jāskatās reklāmas un parādās citi bonusi. Latviešu valodā saturs ir stipri ierobežots. Reizēm tiek publicētas ar autortiesībām aizsargātas filmas vai multfilmas, taču pēc kāda laika tās atkal pazūd.

Filmas.lv

Plašākais latviešu filmu piedāvājums internetā. Pilnībā visu saturu var redzēt bibliotēkās, mazāk mājās un darba vietās Latvijā. Ārzemju latvieši šeit nav sevišķi gaidīti un viņi redz tikai dažas filmas. Jebkurā gadījumā, paldies, Filmas.lv par iespēju redzēt nu jau par klasiku kļuvušās latviešu filmas, kas televizījā tiek pārraidītas salīdzinoši reti. Šeit nav visas zināmās, taču izvēle ir pietiekami plaša, lai būtu ko skatīties vairākus mēnešus no vietas.

Go3

Tele2 mēģinājums ielauzties video straumēšanas pakalpojumu lomā. Latvijā plašāk pazīstams kā Tele2 televīzija, kas piedāvā par maksu skatīties dažādas ārzemju filmas oriģinālvalodā (ar titriem latviski). Šeit viņi konkurē ar Shortcut, LMT viedtelevīziju un TVPlay un tikai laiks rādīs, vai izdosies nokost daļu no pīrāga. Pirmās 30 dienas varat izmēģināt servisu bez maksas.

Netflix

Pasaules lielākais video straumēšanas serviss Netflix ir satricinājis video un tv ierasto hierarhiju. Netflix uzrunā skatītājus vairāk kā 150 pasaules valstīs un ātri atrod dzirdīgas ausis un redzīgas acis. Daudzu miljonu auditorija ļauj nopirkt labāko saturu un veidot oriģinālseriālus katrai auditorijai. Nav nekāds brīnums, ka aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju, kam nav sveša angļu valoda kļūst par Netflix abonentiem. Latvijas servisiem vienīgā iespēja konkurēt ir satura tulkošana latviešu valodā un vietējā ražojuma filmu ekskluzīvu pārraidīšanas tiesību ieguve. Pirmās 30 dienas var izmēģināt bez maksas. Ja gribas redzēt vairāk kā tiek piedāvāts Baltijas reģionam, jāizmanto VPN un citi triki, jo piedāvājums Latvijā ir daudz mazāks kā skatītājiem ASV vai Anglijā.

Amazon 

Amazon PrimeVideo pieder pasaules bagātākajam cilvēkam Dž. Bezosam. Savu bagātību viņš izmanto dažādiem mērķiem, t.sk. lai iespiestos video straumēšanas pakalpojumu jomā. Prime Video tagad ir pieejams arī Latvijā un to izmanto cilvēki, kurus interesē seriāli un pārraides, kas pieejamas tikai šauri šajā servisā. Lai arī online filmas ir pieejamas arī citur, Amazon veido oriģinālsaturu, ko izplata tikai pie sevis. Rezultātā, ja negribas būt pirātam un ļoti interesē, atliek atvērt maku. Pagaidām Prime Video Latvijā vēl nav ieguvis lielu auditoriju, bet tuvākajos gados viss vēl var mainīties.

BestBaltic

BestBaltic nepiedāvā skatīties filmas onlainā, bet pārdod DVD diskus. Vidējā cena ir 9 – 15 eiro, kas ir pieņemami, ja gribas uzdāvināt kādam filmu latviešu valodā. Piedāvājums nav ļoti plašs, taču, iespējams, atradīsiet kaut ko piemērotu, ko uzdāvināt bērniem vai draugiem dzimšanas dienā.

Disney Plus

Disney Plus online filmu klāsts Latvijā ir pieejams no 2022. gada jūlija. Šeit atradīsiet jau sen iemīļotas, kā arī neredzētas veco laiku kinostudijas Disney filmas un multfilmas (Mickey Mouse, Duck Tales, Chip and Dale, Darkwing duck u.c.). Tāpat redzamas arī gandrīz visas jaunākās Marvel kinostudijas filmas (Marvel pieder Disney). Jāmaksā par šo prieku ir sākot no 8 EUR/mēnesī.


Saraksts varētu būt vēl plašāks un, iespējams, laika gaitā tas tiks vēl papildināts. Kopumā šeit ir apkopoti paši populārākie straumēšanas servisi, kas legāli piedāvā skatīties filmas online Latvijas iedzīvotājiem. Vairāk variantus angļu valodā katrs pats var atrast saviem spēkiem meklējot online movies for free vai ierakstot filmas nosaukumu un pierakstot tai klāt watch online. Ja izvēlaties apmeklēt mazāk zināmas mājas lapas, parūpējieties par savu ierīču aizsardzību, jo to reputācija var būt miglā tīta.